Close

Jantar – léčivé vlastnosti

Jantar – léčivé vlastnosti

Má jantar – léčivé vlastnosti? Přírodní medicína už dlouho zná léčivé vlastnosti kamene původně zvaného Zlato severu. V dávných dobách byl jeho jedinečnou barvou fascinován Aristotheles. Cleopatra jantar používala ve formě kadidla. V germánských zemích byl jantar znám pod názvem lukstein, což znamená rysí moč nebo Boernstein hořící kámen. V jiných zemích se věřilo, že se jedná o ambru – sekreci z velryb – spermie. Dnes už víme, že je jantar zkamenělá pryskyřice jehličnatých stromů, které rostly před 50 miliony let. Lektvary z jantaru se používaly v dávných dobách k hojení ran a na uklidnění. Podle Britské encyklopedie je jantar jedním z nejlepších léků pro revmatismus a astma. Co v něm je, že fascinuje lidi dlouhá staletí?

Jantar - léčivé vlastnosti

Jantar – kámen rovnováhy

Jantar je stále i pro vědce obklopen tajemstvím. Přes četné studie nebyl přesně definován. Specialisté přírodní medicíny věří, že každý z nás je obklopen elektromagnetickým polem. V důsledku stresu nebo onemocnění se dostáváme do přebytku kladných nábojů. Naše tělo funguje správně, pokud mezi kladnými a zápornými náboji existuje rovnováha. Díky jantaru, který produkuje záporné náboje můžeme získat zpět rovnováhu a vyrovnanost.

Studie ukázaly, že jantar má mnoho cenných stopových prvků: křemík, hořčík, železo, vápník, draslík, organické sloučeniny v kombinaci s jódem a pryskyřičnými kyselinami. To vše má příznivé účinky na naše zdraví. Jantar má nejen antibakteriální vlastnosti, usnadňuje hojení, ale také snižuje krevní tlak, zvyšuje vylučování žluči, uklidňuje, stimuluje tělo k boji proti nemoci a napomáhá k regeneraci organismu.

Jantar - léčivé vlastnosti

Jantar – léčivé vlastnosti, Jantar není všelék

Nepoužívejte kámen jantar jako lék na všechny nemoci. Lze jej použít při bolestech hlavy, krku či nachlazení. I jantarová tinktura má svá pravidla v užívání. S vážnými nemocemi se vždy poraďte se svým lékařem. Přebytek záporných iontů může utlumit přirozenou obranyschopnost těla. Jantar jako osobní kámen se doporučuje vybrat vždy pro určitou osobu. Bere se v úvahu nejen požadavek na léčbu určitého problému, ale stejně tak i tvar, barva a „energie“ kamene. Pokud si nejste jisti správnou volbou kamene, je lepší pro léčbu zvolit jantarovou tinkturu vyrobenou ze směsi jantarových kousků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *