Close

Cínové šperky s baltickým jantarem

Také jste vždy toužila mít šperk, který se honosí svým vzhledem a ještě k tomu nás nabíjí pozitivní náladou? Tady ho máte! 🙂 Kombinace cínu a jantaru je univerzálním a vždy vhodným šperkem. Na tento šperk sjedou oči nejen každého zvídavého muže, ale i zvědavých žen. Nenápadně se vyzdobíte šperkem, který vzbudí pozornost a přitáhne údiv a chválu. Ručně vyráběné cínové šperky s baltickým jantarem jsou jedinečné a téměř nikdy nenajdete jejich kopii.

Cínový šperk s baltickým jantarem

Hotový šperk zavěšený na kůži modré barvy.

Proč jsme použili jantar a cín? 🙂

Jantar jsme volili z toho důvodu, že je to skvělý minerál plný energie. Jeho nezaměnitelný vzhled se hodí pro výrobu téměř každého druhu šperku. Je pevný, snadno se s ním pracuje a hlavně nám přináší tajemnost a nádech z doby druhohor a křídy. Dlouho jsme přemýšleli, čím jantar doplnit a ještě ho zkrášlit, zvolili jsme cín. Cín sice není lidstvu známý tak dlouho jantar, ale také jeho historie prvního využívání sahá až do dob středověku. Hojně byl využíván díky svým vlastnostem. Má velmi nízký bod tání, je velice dobře kujný a hlavně dobře odolný proti korozi. Hlavní využití cín nacházel při výrobě notoricky známe slitiny pod názvem bronz a také při výrobě uměleckých předmětů. Nejdůležitější vlastností cínu je jeho zdravotní nezávadnost pro lidský organismus. Ve středověku, renesanci a baroku byl cín využíván pro výrobu svícnů,sošek,kuchyňského náčiní, užitkových a ozdobných nádob.

Cínové šperky s baltickým jantarem

Příprava pro cínování šperku. Stříbrný drátek s měděným jádrem, kousky surového jantaru, pájka.

Cínové šperky s baltickým jantarem

Ovšem cínové šperky s jantarem mají poměrně mladou historii. Snadné pracování s cínem, možnosti různobarevného patinovaní a lehkého zpracování umožňují vytvářet jedinečné šperky. Při koupi a nošení cínového šperku se Vám velice málo kdy stane, že stejný šperk na někom uvidíte. Téměř každý šperk je ručně vyráběn a je odlišný od sériově vyráběných šperků. Buďte také jedinečná a poznejte kouzlo cínového šperku doplněného o jantar. 🙂

Zde si prohlédněte naši nabídku cínových šperků s baltickým jantarem: Klikněte zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *